Załóż bloga   Zaloguj sięsalonzaneksem

Salon z aneksem kuchennym, aranżacja

blogdulux | 25 Wrzesień, 2017 10:44

alt

Połączenie salonu z aneksem kuchennym to rozwiązanie architektoniczne, które cieszy się sporym zainteresowaniem, nie mniej jednak wciąż budzi wiele obaw.

Salon to przysłowiowe serce domu, pomieszczenie na swój sposób reprezentacyjne, w salonie spotyka się rodzina i przyjmowani są goście. Aneks kuchenny to natomiast królestwo gospodyni, oaza prywatności i spokoju. Czy te dwa miejsca można bezpiecznie łączyć?

Nie tylko w małych mieszkaniach

Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie architektoniczne, które najczęściej można spotkać w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na przysłowiową wagę złota. Połączenie salonu z aneksem kuchennym optycznie powiększa przestrzeń, nadając jej niezwykły klimat i charakter.

Warto jednak podkreślić, że alternatywa ta sprawdza się także przy większym metrażu, a co ważniejsze, efekty są równie imponujące.

Ukryć kuchenny rozgardiasz

Wiele gospodyń unika łączenia salonu z aneksem kuchennym głównie ze względu na pojawiający się w kuchni rozgardiasz, stanowiący niepodważalny dowód na to, że jest to miejsce służące do przygotowywania posiłków.

Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele rozwiązań aranżacyjnych, dzięki którym można zniwelować tę niedogodność – godną zainteresowania propozycja jest wyspa kuchenna z podwyższoną ścianką.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym można uzyskać wyburzając ściankę działową między kuchnią a pokojem dziennym. Powstaje wówczas przestrzeń, którą należy odpowiednio zagospodarować, zachowując przy tym proporcje między powierzchnią salonu i aneksu kuchennego.

Spójny wystrój wnętrza można uzyskać wykorzystując to samo pokrycie podłóg oraz zachowując odpowiednią kolorystykę. Należy także unikać mebli kuchennych z wyrazistymi frontami, które mogą konkurować z wyposażeniem salonu – w tej sytuacji optymalną alternatywą okazuje się jednolita zabudowa kuchenna, która mniej rzuca się w oczy, a tym samym nie zdominuje efektywności salonu.

Aranżacja kuchni powinna być stonowana, szczególny nacisk należy kłaść na przede wszystkim na funkcjonalność. Zdecydowanie większą dowolność można zastosować w salonie, aranżując to pomieszczenie zgodnie z własnymi oczekiwaniami i gustem estetycznym.

Przeczytaj też: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/aranzacja-salonu-z-jadalnia

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki